Kalıcı Makyaj 3D

Japon tekniğiyle yapılan kaş çizme metodudur.

Tek kullanımlık iğnelerle doğal kaş kılına özdeş kıllar çizerek derinin altına boya enjekte edilir. Sonuç son derece doğal ve kendi kaş kılından ayırt edilemez. Boyalar tamamen doğal bitki köklerindeki pigmentten üretilmektedir. Kimyasal madde içermez. Yağlı ciltlerde daha az kalıcılığı vardır.

Kimlere uygulanamaz?

  • Hamileler
  • Şeker hastalarına
  • Kanama ve pıhtılaşma bozukluğu olan hastalara
  • Psikolojik rahatsızlığı olan hastalara

Microblading kıl tekniği işlemi kaç saat sürer?

Microblading kıl tekniği uygulaması için yaklaşık 1,5-2 saat sürer kaş uzamanımız kaşları şekillendirip müşteri onayı için müşterinin kaşlarında ölçüm yaparak kaş şekillendirme çalışması yapar. Daha sonra pigment renk seçimi ile müşterininde isteklerini dikkate alarak kara verildiğinde uygulamaya başlanır.

İŞLEM SONRASI;

Uygulama sonrasında kaşlarınız size koyu görünecektir. Bunun iki nedeni vardır;

  • Boşluklarınız dolduğu için az olan kaşlarınız tabi ki çoğalmış olması size kaşlarınızın koyu olduğunu hissettirecek.
  • Koyu kullanılan pigmentlerin deri altı pigmentlere tutunarak deri yüzeyinde kalan pigmentlerin yoğunluğu size koyu gibi gelmesine neden olur.

İŞLEMDEN BİR KAÇ SAAT SONRA;

Size normal gelecektir. Yara kabuk rahatsız edici bi görüntü olmaz. İyileşme sürecinde %40’a kadar renk kaybolması olacaktır. İlerleyen zamanlarda yara kabuğu şeklinde değil kepeklenme şeklinde fazla pigmentlerin yok olduğunu göreceksiniz. Cilt dokusu iyileştikçe gerçek renk ortaya çıkacaktır.