Lazer Epilasyon

  • Lazer ışığı bildiğimiz ışıktan farklı olarak; ışığın tek bir dalga boyunda düz bir demet halinde yayılmasıdır. Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin lazer enerjisi kullanılarak kalıcı ve sağlıklı olarak yok edilmesidir.
  • Milisaniyelik atışlarla cilde uygulanan lazer ışını kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilir ve çevre dokuya zarar vermeden seçici olarak kıl köküne yoğunlaşır.
  • Kıl kökünde ısı oluşturur ve kıl kökünü tahrip eder. Birbirini izleyen birkaç seans sonunda uygulama yapılan bölge tüylerden arındırılır.
  • Eslina Estetik Güzellik Ve Yaşam Merkezinde alanında uzman estetisyenler tarafından işleminiz yapılır.
  • Temizlik ve hijyen açısından; tenden tene temas önlenir. Kişiye özel başlık kullanılır.
  • Cihazımız 610-1200nm dalga boyuna sahiptir.
  • -30 derece entegre soğuk hava sistemiyle acı hissini ortadan kaldırır.
  • Ağdadan ve jiletten oluşan kararmalarınızı 2 tona kadar açar ve daha temiz görünüm sağlanır.

UYGULAMAYI REDDETTİĞİMİZ DURUMLAR

1. GEBELİK: Gebelik halinde uygulama yapmayı reddediyoruz. Bu konuyla ilgili tıp dünyasında henüz bir bildirim söz konusu değildir. Genel kanı herhangi bir sorun olmayacağı yönündedir. Ancak genel bakış açısı lazer epilasyon yönteminin lüks bir uygulama olup hamilelikten sonrada yapılabileceği yönündedir. Net bir bilgi bildirilene kadar yapılmaması gerektiğini düşünüyoruz.

 

2. GEBELİK RİSKİ OLANLAR: Bebek isteyen korunmayan bayanlara hamilelik riskinin olamayacağı dönemlerde seans ve kontrolleri yapmayı uygun buluyoruz. Bu dönemler kadın doğum uzmanı ya da lazer uygulayıcı hekimle görüşerek öğrenilebilir. Korunmayı bıraktıysanız veya riskli bir süreç yaşandıysa mutlaka doktorunuzu uyarmanız gerekiyor.

 

3. BEYAZ, SARI, KIRMIZI KILLAR: Lazer ışığı kıla siyah rengi veren melanin ismindeki pigmenti görür ve onu yakar. Kılda melanin hiç yoksa kıl beyaz olur ve lazer ışığı bu kılı asla yakamaz. Sarı ve kırmızı kıllarda aynı şekilde bu kılların üzerine lazer ışığı ne kadar verilirse verilsin kıllar asla yanmaz. Çünkü melanin içermez.

 

4. AYVA TÜYÜ ŞEKLİNDEKİ KILLAR: Lazer epilasyonda kıl ne kadar kalın ve ne kadar siyahsa o kadar kuvvetli yanar ve kökü de kuvvetli yakar dolayısıyla etkisi iyi olur. Kıl zayıf olduğu zaman, kıl zayıf yanar kökü de zayıf yakar. Çok fazla tahribat yapamayacağı gibi bazen jilet etkisi dediğimiz tüyleri kalınlaştırıcı ve çoğaltıcı etki yapabilir. Özellikle yüz bölgesindeki ince tüylere lazer yapılmaması gerekir. Eğer kıl şeklindeyse lazer olumlu cevap verebilir.

 

5. HORMON BOZUKLUĞU OLDUĞU HALDE HORMONAL TEDAVİYİ REDDEDENLER: Bazı hormonal bozukluklarda kıllanma yaşanabilir. Erkek tipi kıllanmalar olabilir. Yüz, göğüs, göbek gibi. Yani bir bayanda olmaması gereken yerlerde kıllanma olabilir. Bu gibi durumlarda hormonal bozukluğun giderilmesi şarttır. Hormonal bozukluk giderilmeden lazer bir miktar etki eder ancak seans süresi çok fazla uzayabilir bitmekte çok zorlayabilir. 6. Cilt kanseri olanlarda asla lazer epilasyon yapılmaz.

 

7. Ciltte aktif lezyon var ise lezyon geçene kadar bölgeye atış yapılmaması gerekir.

 

8. Solaryum ya da güneşlenerek bronzlaşılmışsa, bronz ten kişisinin kendi rengine gelene kadar uygulama yapılmaz.

 

9. Cilt soyma ürünleri kullananlar bıraktıktan 15 gün sonra uygulama yaptırabilirler.

 

10. Roacutan kullanımı sırasında ve sonrasında 6 ay boyunca yapılmaz.

 

11. Herhangi bir zararı olmamasına rağmen ergenlik süreci devam ettiği için bitme garantisi veremeyeceğimizden dolayı 18 yaş altına tavsiye etmiyoruz.