Lipo Lazerle Bölgesel İnceleme

Uygulama Nasıl Olur?

Özellikle ergenliğin ardından yağ hücreleri (adipositler) vücudumuzda sayısal olarak sabitlenmekte ancak hücre içerisine depoladıkları yağ dokusuna göre şişmanlamamıza veya zayıflamamıza yol açmaktadırlar. Lipo Lazer operasyonları ile hücrelerde biriken bu fazla yağ dokuları yüksek frekanslı ve zararsız lazer ışınları elimine edilerek, bölgesel zayıflama ve kalıcı incelme sağlanmaktadır..

 

Uygulama süreci kadardır?

Lipo Lazer tedavisinin süresi, vücudumuzda kaç bölgede bölgesel incelme Lipo Lazer prosedürünün ve tedavisinin uygulanacağına bağlı olarak değişmektedir. Lipo Lazer genelde 1 ila 2 saat arası süren bir tedavi süreciyle uygulanan bir yöntemdir.

 

Tedavi olmadan önce hazırlık yapılıyor mu?

Tedavi öncesi herhangi özel bir ön hazırlık yoktur. Ancak hastanın allerjik olduğu ilaçlar ya da şeker, kalp, tansiyon gibi kronik hastalığı olup olmadığı gibi genel sağlık durumu ile ilgili cevaplar alınır ve bunlara yönelik tedbirler sağlanır.

 

Hangi bölgelere uygulanır?

Lipo Lazer tedavisi vücudumuzun; yanaklar, kollar, ense, gıdık, çene üstü, yanak elması, bacaklar, kalça, baldır, kasık bölgesi, göğüsler, gibi bölgelerinde en etkili biçimde uygulanabilmektedir. Lipo Lazer tedavisi kesinlikle bir obezite tedavisi değildir. Sadece bölgesel fazla kiloların ve estetik görünüm kusurlarının giderilmesinde kullanılır.

 

Tedavi süresi ne kadardır?

Lipo Lazer tedavisi geçirdiyseniz bu operasyonun faydalarını birkaç hafta içerisinde görmeye başlarsınız. Parçalanan yağ dokuları vücuttan atılmaya başlandıkça bölgesel incelme ve zayıflamanın gerçekleştiğine şahit olacaksınız. Lipo Lazer tedavisinin sona ermesinden 4 – 6 ay sonra gerçek ve kalıcı kilo verme sürecini yaşadığınıza şahit olacaksınız.

İyileşme süreci klasik liposuctiona göre çok daha kısadır. Hasta yapılan uygulamaya göre işinden ya da sosyal hayatından hiç ayrı kalmaz. Alan sayısının fazla olduğu geniş uygulamalarda 2-3 günlük bir ara verilmesi gerekebilir.

 

Uygulama ardından istirahat gerekli midir?

Lipo Lazer tedavisinde istirahata mümkün olan en az süre için ihtiyaç duyulur. Her ne kadar Lipo Lazer tedavisinin ardından estetik merkezinden çıkarak günlük işlerinize rahatlıkla dönebilseniz de aşırı efor gerektiren spor aktivitelerinden ve faaliyetlerinden uzak durmanız önerilmektedir.

 

Lipo lazer tedavisi acı oluşturur mu?

Lipo Lazer prosedürü lokal anestezi ile gerçekleştirilmekte ve acısız olmaktadır Bazı kişilerde yüksek frekanslı lazer dalgalarına karşı, karıncalanma ve gıdıklanma hissi gibi bazı hafif tepkiler gelişebilmektedir.

 

Lipo lazer tedavisine kimler adaydır?

Doktor tarafından yapılacak gözetimden sonra kimlerin Lipo Lazer tedavisi görebileceği belirlenmektedir. Bazı tip ilaç tedavisi geçiren kişilerde ve bazı tedavi yöntemleri denenmiş olan hastalarda Lipo Lazer tedavisi uygulanamaz.

 

Lazer Lipoliz’in liposuction’dan (yağ aldırma) farkı nedir?

Klasik liposuction işleminde  tekniğe göre değişmekle birlikte uygulama yapılacak bölgeye sıvı verilir ve sonra yüksek bir negatif basınçla yağlar çekilir. Liposuction işlemi genelde hastanede ve narkoz altında yapılır. 10-15 gün süren morluk görülmesi de nadir değildir. Sonrasında ise 1 ay kadar korse kullanmak gerekir. Hafif liposuctionda bile en az 2-3 günlük bir toparlanma süreci gerekir. Lazer Lipoliz etkili bir yöntemdir. Uygulama sonrasında uzun süre korse giyilmesi gerekmez, sadece 5-7 günlük bir korse giyilmesi yeterlidir. Tekrarlamak gerektiğinde ilkinden daha travmatik bir prosedür değildir. Ayrıca klasik liposuction metodlarıyla vücut şekillendirmenin zor olduğu kol içleri, çene altı, boyun, üst karın bölgesi, sırt, ayak bilekleri gibi bölgelerde dahil olmak üzere tüm vücut bölgelerine rahatlıkla uygulanabilmektedir. .